ГоловнаНовиниНовини за Червень 2013Знайомство з учасниками фестивалю. День шостий: «Турандот»

5 Черв.

Знайомство з учасниками фестивалю. День шостий: «Турандот»

Режисер-постановник
Крістіан ФОН ГЬОТЦ

Навчався режисурі в академіях Відня та Берліна.

Поставив понад 80 спектаклів, зокрема у театрах Кельну, Лейпцігу, Вісбадену, Лісабону, Порту, Бонну, Дортмунду, Саарбрюккену, Бремену, Касселя, Зальцбургу, Мюнхену та на Едiнбурзькому міжнародному фестивалі.

Серед них: «Капріччіо» Р. Штраусу на Едiнбурзькому міжнародному фестивалі (2007), «Весілля Фігаро» В. А. Моцарта в Кельнській опері (2007) та у Порту (2008), «Казки Гофмана» Ж. Оффенбаха в Національній опері Лісабону (2008), «Аїда» Дж. Верді в оперному театрі Дессау (2012), «Криваве весілля» В. Фортнера (2013).

 


Диригент-постановник, головний диригент театру 
Олександру САМОЇЛЕ, 
народний артист Республіки Молдова

Олександру Самоїле закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. Миколи Римського-Корсакова по класу професорів Володимира Столлера та Арвіда Янсонса і Уральську державну консерваторію імені Модеста Мусоргського по класу професора Марка Павермана.

Протягом 1981 - 2003 років Олександру Самоїле працював головним диригентом та художнім керівником Національної опери Республіки Молдова. Співпрацював з такими колективами як Російський Національний оркестр, Великий симфонічний оркестр імені Петра Чайковського, оркестр Санкт-Петербурзької філармонії, New Philharmonic Tokyo (Японія), оркестр Румунського національного радіо.

Олександру Самоїле диригував у Большому театрі Росії, в Московському музичному театрі імені Костянтина Станіславського та Володимира Немировича-Данченка, в Михайлівському театрі Санкт-Петербурга, в оперних театрах Києва, Мінська, Самари, Челябінська, Уфи, Катеринбурга та інших міст. Він неодноразово брав участь в оперних фестивалях «Ірина Архипова представляє», які відбувалися з участю зірок світової оперної сцени. Маестро став одним із засновників і організаторів фестивалю «Запрошує Марія Бієшу», протягом двадцяти років бере участь у проведенні фестивалю та міжнародного конкурсу молодих оперних виконавців імені Марії Бієшу.

Олександру Самоїле здійснив більше шістдесяти оперних та балетних постановок у театрах багатьох країн світу, диригував в Англії, Іспанії, Італії, Португалії, Ірландії, Шотландії, Ісландії, Японії, Угорщині, Болгарії, Туреччині, Румунії. З 1988 року й донині маестро активно співпрацює з Національною оперою Румунії, де поставив низку цікавих оперних спектаклів.

Після успішного виконання опери «Аїда» Джузеппе Верді в Лондонському Royal Albert Hall у 1996 році, Олександру Самоїле кожного сезону диригує в Лондоні та інших містах Англії, Шотландії й Ірландії («Норма» Вінченцо Белліні, «Набукко» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Тоска», «Богема», «Мадам Батерфляй», «Турандот» Джакомо Пучіні, «Летюча миша» Йоганна Штрауса та інші опери).

У 1990 році маестро обійняв посаду головного диригента й артистичного директора Державної опери міста Ізмір (Туреччина). Паралельно з цією діяльністю він регулярно співпрацював з колективами оперних театрів Стамбула, Анкари та Анталії, в яких поставив чимало спектаклів. Зокрема, «Електру» Ріхарда Штрауса, «Русалку» Антоніна Дворжака, «Євгенія Онєгіна» Петра Чайковського, «Макбет», «Отелло», «Трубадура», «Ріголетто» Джузеппе Верді, «Казки Гофмана» Жанна Оффенбаха, «Севільського цирульника» Джоаккіно Россіні, «Любовний напій» Гаетано Доніцетті, «Весілля Фігаро» «Викрадення із сералю» «Заїде», «Чарівну флейту», «Дон Жуана» Вольфганга Амадея Моцарта та інші опери.

Олександру Самоїле – постійний учасник міжнародного оперного фестивалю Aspendos, спеціально для якого поставив опери «Медея» Луїджі Керубіні, «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, «Набукко» та «Аїда» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Богема» Джакомо Пучіні, «Сільська честь» П'єтро Масканьї, «Паяци» Руджеро Леонкавалло та інші. Він неодноразово брав участь у Стамбульському оперному фестивалі.

Для фестивалю в античному Ефесі до 2000-річчя виникнення християнства маестро підготував грандіозну постановку ораторії Ф. Мендельсона Paulus («Павло») з участю чотирьох хорів і подвійного складу оркестру.

З 2009 року Олександру Самоїле працює головним диригентом і музичним керівником Одеського Національного академічного театру опери і балету.  


Турандот

Анна ШАФАЖИНСЬКА
Сопрано. Солістка Королівського театру Covent Garden, Opera Bastille у Парижі, оперного театру «Лісео», Deutsche Oper Berlin та інших

На думку лондонської «Таймс», Анна Шафажинська – «сенсаційне платинове сопрано».

Свою оперну кар’єру Анна почала з перемоги на Міжнародному конкурсі вокалістів Л. Паваротті. Виконавши партію Тоски з легендарним маестро, співачка отримала визнання та популярність. На рахунку А. Шафажинської перемоги у 14 міжнародних конкурсах,приз «Кращий дебют року» у Нью-Йорку, приз ім. М. Каллас за дебют у Далласі, була номінована на премію «Греммі». Співачка визнана одною з кращих Турандот нашого часу.

У її репертуарі провідні партії в операх Дж. Верді («Аїда», «Набукко», «Макбет», «Бал-маскарад», «Сила долі», «Аттіла»), П. Чайковського («Пікова дама», «Євгеній Онєгін», «Іоланта»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Турандот», «Богема», «Манон Леско») та інші.


Калаф

Костянтин АНДРЕЄВ
Тенор. Соліст Королівського театру Мадрида

Лауреат міжнародного конкурсу ім. С. Зиміна (Москва, 1996), конкурсу «Маестро Алонсо» (Мадрид, 2001). Володар призу за кращу інтерпретацію російської музики міжнародного конкурсу молодих оперних співаків Francisco Viniansa Barselona (1997), призер конкурсу «Фундасьйон Герреро» (Мадрид, 2000), конкурсу П. Домінго «Опералія» (Лос-Анджелес, 2000).

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія) ім. А. Нежданової (клас М. Огренича).

У його репертуарі провідні партії з опер західноєвропейських композиторів Дж. Верді («Аїда», «Дон Карлос», «Луїза Міллер»), Ш. Гуно («Фауст», «Мірей»), Дж. Пуччіні («Богема», «Мадам Батерфляй», «Турандот»), Ж.
Массне («Вертер», «Таїс») та інші.


Тимур

Василь НАВРОТСЬКИЙ
Бас. Художній керівник і соліст Одеського Національного академічного театру опери та балету. Народний артист України

Лауреат республіканського конкурсу вокалістів у Києві (1968) та всесоюзного конкурсу вокалістів імені М. Глінки у Вільнюсі (1971).

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія) ім. А. Нежданової (клас Є. Іванова).

Співав у спектаклях Большого та Маріїнського театрів, Штутгартському театрі опери та балету (Німеччина), Київській Національній опері імені Т. Шевченка.

У його репертуарі більше сорока оперних партій, серед них: Мефістофель («Фауст» Ш. Гуно), дон Жуан і Лепорелло («Дон Жуан» В. А. Моцарта), дон Базіліо та дон Бартоло («Севільський цирульник» Дж. Россіні), князь Ігор та князь Галицький («Князь Ігор» О. Бородіна), Рамфіс і Фараон («Аїда» Дж. Верді), Борис, Пимін та Варлам («Борис Годунов» М. Мусоргського), Фігаро («Весілля Фігаро» В. А. Моцарта), Сальєрі («Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова), Алеко та Старий циган («Алеко» С. Рахманінова), Карась («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського) та інші.


Ліу

Лариса ЗУЄНКО
Сопрано. Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужена артистка України

Лауреат Республіканського конкурсу вокалістів імені Миколи Лисенка (1988 рік, Київ).

1986 року закінчила Одеську державну консерваторію (нині – Одеська Національна музична академія) імені Антоніни Нежданової.

Брала участь у концертах Opera Stars в Торонто, спектаклях в австрійському Куфштайні, фестивалях в Україні та за кордоном.

Двічі брала участь у постановках Opera Bastille в Парижі: 1997 року – у «Травіаті» Джузеппе Верді (партія Віолетти) та 2000 року у «Війні і мирі» Сергія Прокоф’єва (партії Наташі Ростової та Дуняші).

У репертуарі співачки також партії Кароліни (опера «Таємний шлюб» Д. Чимарози), Лючії ді Ламмермур (однойменна опера Г. Доніцетті), Мімі та Мюзети, Чіо-Чіо-Сан та Ліу (опери «Богема», «Мадам Батерфляй» і «Турандот» Дж. Пучіні), Леонори, Оскара і Джільди (опери «Трубадур», «Бал-маскарад» та «Ріголетто» Дж. Верді), Ярославни (опера «Князь Ігор» Олександра Бородіна), партії сопрано в «Карміні Бурана» К. Орфа та «Реквіємі» В. А. Моцарта.


Солісти опери Одеського Національного академічного театру опери та балету:

Китайський імператор – Сергій Красних
Пінг, великий радник – Володимир Муращенко
Панг, великий віщун – Руслан Зиневич
Понг, великий кухар – Олег Злакоман
Мандарин – Іван Фляк
Служниці Турандот – Ірина ОлексівКатерина Цимбалюк
Перський принц – Микола Решетньов 

Архів