ГоловнаНовиниНовини за Червень 2013Знайомство з учасниками фестивалю. День восьмий: «Одеські зірки світової оперної сцени»

8 Черв.

Знайомство з учасниками фестивалю. День восьмий: «Одеські зірки світової оперної сцени»

Головний диригент театру 
Олександру САМОЇЛЕ, 
народний артист Республіки Молдова

Олександру Самоїле закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. Миколи Римського-Корсакова по класу професорів Володимира Столлера та Арвіда Янсонса і Уральську державну консерваторію імені Модеста Мусоргського по класу професора Марка Павермана.

Протягом 1981 - 2003 років Олександру Самоїле працював головним диригентом та художнім керівником Національної опери Республіки Молдова. Співпрацював з такими колективами як Російський Національний оркестр, Великий симфонічний оркестр імені Петра Чайковського, оркестр Санкт-Петербурзької філармонії, New Philharmonic Tokyo (Японія), оркестр Румунського національного радіо.

Олександру Самоїле диригував у Большому театрі Росії, в Московському музичному театрі імені Костянтина Станіславського та Володимира Немировича-Данченка, в Михайлівському театрі Санкт-Петербурга, в оперних театрах Києва, Мінська, Самари, Челябінська, Уфи, Катеринбурга та інших міст. Він неодноразово брав участь в оперних фестивалях «Ірина Архипова представляє», які відбувалися з участю зірок світової оперної сцени. Маестро став одним із засновників і організаторів фестивалю «Запрошує Марія Бієшу», протягом двадцяти років бере участь у проведенні фестивалю та міжнародного конкурсу молодих оперних виконавців імені Марії Бієшу.

Олександру Самоїле здійснив більше шістдесяти оперних та балетних постановок у театрах багатьох країн світу, диригував в Англії, Іспанії, Італії, Португалії, Ірландії, Шотландії, Ісландії, Японії, Угорщині, Болгарії, Туреччині, Румунії. З 1988 року й донині маестро активно співпрацює з Національною оперою Румунії, де поставив низку цікавих оперних спектаклів.

Після успішного виконання опери «Аїда» Джузеппе Верді в Лондонському Royal Albert Hall у 1996 році, Олександру Самоїле кожного сезону диригує в Лондоні та інших містах Англії, Шотландії й Ірландії («Норма» Вінченцо Белліні, «Набукко» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Тоска», «Богема», «Мадам Батерфляй», «Турандот» Джакомо Пучіні, «Летюча миша» Йоганна Штрауса та інші опери).

У 1990 році маестро обійняв посаду головного диригента й артистичного директора Державної опери міста Ізмір (Туреччина). Паралельно з цією діяльністю він регулярно співпрацював з колективами оперних театрів Стамбула, Анкари та Анталії, в яких поставив чимало спектаклів. Зокрема, «Електру» Ріхарда Штрауса, «Русалку» Антоніна Дворжака, «Євгенія Онєгіна» Петра Чайковського, «Макбет», «Отелло», «Трубадура», «Ріголетто» Джузеппе Верді, «Казки Гофмана» Жанна Оффенбаха, «Севільського цирульника» Джоаккіно Россіні, «Любовний напій» Гаетано Доніцетті, «Весілля Фігаро» «Викрадення із сералю» «Заїде», «Чарівну флейту», «Дон Жуана» Вольфганга Амадея Моцарта та інші опери.

Олександру Самоїле – постійний учасник міжнародного оперного фестивалю Aspendos, спеціально для якого поставив опери «Медея» Луїджі Керубіні, «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, «Набукко» та «Аїда» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе, «Богема» Джакомо Пучіні, «Сільська честь» П'єтро Масканьї, «Паяци» Руджеро Леонкавалло та інші. Він неодноразово брав участь у Стамбульському оперному фестивалі.

Для фестивалю в античному Ефесі до 2000-річчя виникнення християнства маестро підготував грандіозну постановку ораторії Ф. Мендельсона Paulus («Павло») з участю чотирьох хорів і подвійного складу оркестру.

З 2009 року Олександру Самоїле працює головним диригентом і музичним керівником Одеського Національного академічного театру опери і балету. 


Диригент

Оксана ЛИНІВ
Диригент Одеського Національного академічного театру опери та балету

Лауреат Першого Міжнародного конкурсу диригентів ім. Г. Малера в Бамберзі (2004), стипендіат Гете-
Iнституту, Німецької служби академічних обмінів, Dresdner Europa Stipendium, фонду Оскара та Віри Ріттер для молодих музикантів, спеціальної стипендії для жінок-диригентів від Берзької симфонічної академії та Форуму диригентів німецької музичної ради.

Випускниця факультету оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичного академії ім. М. Лисенка та Вищої школи музики ім. К. М. фон Вебера (Дрезден).

Диригувала Баварським камерним оркестром, філармонічними оркестрами Бергу, Північного Рейну-Вестфалії, Бремену, Нюрнбергу, оперними оркестрами Бонну, Оснабрюку (Німеччина), Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Національної опери Естонії, симфонічними оркестрами Румунії та Японії.

З 2008 року працює в Одеському національному академічному театрі опери та балету. За період роботи у театрі здійснила оновлення опер «Богема» Дж. Пуччіні, «Паяци» Р. Леонкавалло, поставила балет «Таємниця віденського лісу» на музику Й. Штрауса та Г. Малера. 


Анна ШАФАЖИНСЬКА

Сопрано. Солістка Королівського театру Covent Garden, Opera Bastille у Парижі, оперного театру «Лісео», Deutsche Oper Berlin та інших

На думку лондонської «Таймс», Анна Шафажинська – «сенсаційне платинове сопрано».

Свою оперну кар’єру Анна почала з перемоги на Міжнародному конкурсі вокалістів Л. Паваротті. Виконавши партію Тоски з легендарним маестро, співачка отримала визнання та популярність. На рахунку А. Шафажинської перемоги у 14 міжнародних конкурсах,приз «Кращий дебют року» у Нью-Йорку, приз ім. М. Каллас за дебют у Далласі, була номінована на премію «Греммі». Співачка визнана одною з кращих Турандот нашого часу.

У її репертуарі провідні партії в операх Дж. Верді («Аїда», «Набукко», «Макбет», «Бал-маскарад», «Сила долі», «Аттіла»), П. Чайковського («Пікова дама», «Євгеній Онєгін», «Іоланта»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Турандот», «Богема», «Манон Леско») та інші.


Сусанна ЧАХОЯН
Сопрано. Солістка Національної опери України ім. Т. Шевченка. Заслужена артистка України 

Нагороджена Золотою медаллю Міністерства культури Республіки Вірменія.

Випускниця Одеської консерваторії (нині - Одеська Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової та Національної музичної академії ім. Петра Чайковського.

У 1999 році була запрошена в Національну оперу України для виконання партії Джульєтти у постановці «Ромео та Джульєтта» Шарля Гуно. За останні роки створила ряд оперних образів, серед яких - Лючія («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Джільда ​​(«Ріголетто» Дж. Верді), Мюзетта («Богема» Дж. Пуччіні), Паміна («Чарівна флейта» В. А. Моцарта) та інші. 

 


 Інга МАРТИНОВА

Сопрано. Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери та балету 

Лауреат Гран-прі та Золотої медалі Міжнародного конкурсу ім. Івана Алчевського, лауреат III премії та володарка бронзової медалі Міжнародного конкурсу ім. Миколи Лисенка, лауреат III премії та володарка бронзової медалі Міжнародного конкурсу ім. Соломії Крушельницької, дипломант Міжнародного конкурсу «Янтарний соловей» (Калінінград).

Закінчила Одеську державну (нині - Національна) музичну академію ім. Антоніни Нежданової.

Виконує партії Тетяни в опері «Євгеній Онєгін», Лізи в опері «Пікова дама», Іоланти в однойменній опері П. Чайковського; Мімі в опері «Богема» Дж. Пуччіні; Ізабелли Валуа в опері «Дон Карлос», Леонори в опері «Трубадур» Дж. Верді, Земфіри в опері «Алеко» С. Рахманінова та ін
 
Гастролювала в Німеччині, брала участь у Міжнародному фестивалі «Оперні дні в Сааремаа» (Естонія), виступала в Харківському театрі опери і балету, а також у Національній опері України та Київської філармонії. 


Михайло КІТ
Бас. Соліст Маріїнського театру. Народний артист Росії. Кавалер ордену «За заслуги перед Вітчизною» II ступеню.

Лауреат всесоюзного конкурсу вокалістів імені М. Глінки (1973), конкурсу вокалістів, що проходив у рамках Міжнародного фестивалю молоді та студентів у Гавані (1977), володар Гран-прі міжнародного конкурсу молодих оперних співаків Francisco Viniansa Barselona (1978).

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – Національна музична академія) ім. А. Нежданової (клас Є. Іванова).

Більша частина репертуару виконавця представлена провідними басовими партіями з опер російських композиторів М. Глінки («Руслан і Людмила», «Іван Сусанін»), М. Мусоргського («Борис Годунов», «Хованщина»), О. Бородіна («Князь Ігор»), П. Чайковського («Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Іоланта»), М. Римського-Корсакова («Псковитянка», «Садко», «Казка про царя Салтана»), («Любов до трьох апельсинів», «Війна та мир» С. Прокоф’єва), а також з відомих опер Дж. Верді («Аїда», «Отелло»), В. А. Моцарта «Дон Жуан», «Чарівна флейта», Р. Вагнера («Лоенгрін», «Перстень нібелунгів», «Парсiфаль»).


Август АМОНОВ
Тенор. Соліст Маріїнського театру.

Лауреат ХІХ міжнародного конкурсу вокалістів імені М. Глінки (2001), лауреат премії Фонду Ірини Архипової (2004).

Випускник Алма-Атинської державної консерваторії ім. К. Сагирбаєва (клас Е. Серкебаєва).

У репертуарі співака представлені вокальні партії з опер М. Мусоргського («Хованщина»), М. Римського-Корсакова («Млада», «Кітеж»), П. Чайковського («Чарівниця», «Пікова дама», «Іоланта»), С. Прокоф’єва («Війна та мир»), Дж. Верді («Набукко», «Бал-маскарад», «Дон Карлос», «Трубадур»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Турандот»), Р. Вагнера («Валькірія», «Парсифаль») та інші.

 


Віталій БІЛИЙ

Баритон. Запрошений соліст La Scala, Bayerische Staatsoper, Національної опери Ізраїлю 

Випускник Одеської державної (нині - Національна) музичної академії ім. Антоніни Нежданової.

Почав кар'єру оперного співака в 2000-му році, дебютувавши в партії Жоржа Жермона («Травіата» Дж. Верді) на сцені Одеського театру опери і балету. Співав у Національній опері України, московському театрі «Нова Опера», Метрополітен-опера, Опера Сантьяго (Чилі), провідних театрів Італії, Theatre du Capitole (Тулуза) та ін.

У його репертуарі - провідні партії в операх «Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті, «Євгеній Онєгін», «Іоланта» і «Орлеанська діва» П. Чайковського, «Травіата», «Луїза Міллер», «Аттіла», «Набукко» і «Трубадур» Дж. Верді, «Царева наречена» та «Снігуронька» М. Римського-Корсакова, «Борис Годунов» і «Хованщина» М. Мусоргського, «Війна й мир» С. Прокоф'єва та ін. 


Станіслав ТРИФОНОВ
Баритон. Соліст Національного академічного Большого театру опери та балету Республіки Білорусь 

За високу професійну майстерність та заслуги у розвитку національної культури та мистецтва нагороджений медаллю Франциска Скорини.

 

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – Національна музична академія) ім. А. Нежданової (клас В. Навротського).

Лауреат численних міжнародних вокальних конкурсів. У його репертуарі провідні партїї з опер («Набукко», «Макбет», «Бал-маскарад», «Трубадур», «Аїда», «Травіата»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Мадам Батерфляй», «Богема»), Дж. Россіні («Севільський цирульник»), Ж. Бізе («Кармен»), С. Рахманінова («Алеко»), П. Чайковського («Євгеній Онєгін»), О. Бородіна («Князь Ігор») та інші. 


Костянтин АНДРЕЄВ
Тенор. Соліст Королівського театру Мадрида 

Лауреат міжнародного конкурсу ім. С. Зиміна (Москва, 1996), конкурсу «Маестро Алонсо» (Мадрид, 2001). Володар призу за кращу інтерпретацію російської музики міжнародного конкурсу молодих оперних співаків Francisco Viniansa Barselona (1997), призер конкурсу «Фундасьйон Герреро» (Мадрид, 2000), конкурсу П. Домінго «Опералія» (Лос-Анджелес, 2000).

Випускник Одеської державної консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія) ім. А. Нежданової (клас М. Огренича).

У його репертуарі провідні партії з опер західноєвропейських композиторів Дж. Верді («Аїда», «Дон Карлос», «Луїза Міллер»), Ш. Гуно («Фауст», «Мірей»), Дж. Пуччіні («Богема», «Мадам Батерфляй», «Турандот»), Ж. Массне («Вертер», «Таїс») та інші.

 

Архів