ГоловнаНовиниНовини за Червень 2013Вистава «Турандот» 30 червня буде присвячена 40-річчю творчої діяльності головного хормейстера театру

26 Черв.

Вистава «Турандот» 30 червня буде присвячена 40-річчю творчої діяльності головного хормейстера театру

Опера «Турандот» Джакомо Пуччіні, яку представлять публіці 30 червня, буде присвячена 40-річчю творчої діяльності головного хормейстера Одеського Національного академічного театру опери та балету, заслуженого діяча мистецтв України Леоніда Бутенко.

Головні партії виконають заслужена артистка України Тетяна Захарчук (Турандот) та Олексій Репчинський (Калаф). Також у виставі візьмуть участь Сергій Красних (Імператор), Ігор Царьков (Тимур), Юлія Терещук (Ліу), Володимир Муращенко (Пінг), Руслан Зіневич (Панг), Андрій Перфілов (Понг), Юрій Дудар (Мандарин), Ірина Олексів, Катерина Цимбалюк (служниці Турандот), солісти балету, хор і оркестр театру.

Диригент – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле. Режисер – Крістіан фон Гьотц (Німеччина).

 

 

Колеги про Леоніда Михаловича Бутенко:

Олександру Самоїле, головний диригент театру, народний артист Республіки Молдова: «Леонід Михайлович Бутенко – професіонал високої проби. Він живе роботою, вникаючи в найдрібніші деталі. Я глибоко поважаю його за ту якість, якої він досягає».

Василь Навротський, художній керівник театру, народний артист України: «Леонід Бутенко по-хорошому прискіпливій фанат своєї справи. Ця людина вникає в саму суть музики, витрачає на це багато часу, сил і старання. Він 40 років – страшно сказати! – Буквально днює та ночує в театрі. І, тим не менш, у нього збереглася енергія, художній смак, майстерність – все те, що виділяє його серед інших хормейстерів».

Олександру Самоїле: «Найцінніше в хорі – це однорідність звучання. За останній час Леонід Михайлович залучив безліч молодих голосів, – дуже цікавих голосів! – які оформив у це однорідне звучання. За той період, коли я працюю головним диригентом Одеського оперного театру, ми поставили такі хорові опери, як «Аїда», «Турандот», а також «Реквієм» Джузеппе Верді – і без хормейстера його рівня це було б абсолютно інша якість».

Василь Навротський: «Навіть у важкі часи, коли голосів у хорі було недостатньо, коли було багато пенсіонерів, його скрупульозна робота і прискіпливість давали гідні результати».

Олександру Самоїле: «Я особливо вдячний Леоніду Михайловичу за те, як він працює з хором. Адже доля хормейстера досить незавидна: він готує колектив, а потім віддає його в руки диригента – і піди знай, як той покаже твою роботу! Але у мене не буває проблем, коли я приступаю до репетицій з хором, колектив дуже чутливо приймає мою концепцію. А у мене багата практика, за своє творче життя я працював з безліччю хорів і хормейстерів».

Василь Навротський: «Я бажаю йому ще багатьох років роботи, тому що таких професіоналів небагато і їх треба цінувати».

Олександру Самоїле: «Хочу побажати Леоніду Михайловичу здоров'я, щоб він якомога довше керував нашим хором. Тому що ми хочемо зробити в театрі ще дуже багато цікавого. А без нього це не вийде».

Біографія Леоніда Бутенко:

1972 року Леонід Бутенко закінчив диригентсько-хорове відділення Одеської державної консерваторії (нині – Одеська Національна музична академія) імені Антоніни Нежданової, клас професора Дмитра Загрецького. Відразу після закінчення став хормейстером Одеського державного академічного театру опери і балету, а в 1974 році – його головним хормейстером.

Леонід Бутенко брав участь у постановці багатьох кантатно-ораторіальних творів, тематичних концертів та більше дев’яноста класичних спектаклів: «Аїди», «Трубадура, «Ріголетто», «Бал-маскараду», «Травіати» Джузеппе Верді; «Лючії ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті; «Євгенія Онєгіна», «Пікової дама», «Іоланти», «Орлеанської діви» Петра Чайковського; «Бориса Годунова», «Хованщини» Модеста Мусоргського, «Дон Жуана» Вольфганга Амадея Моцарта; «Кармен» Жоржа Бізе; «Мадам Батерфляй», «Богеми», «Тоски» Джакомо Пучіні; «Царевої нареченої» Миколи Римського-Корсакова; «Алеко» Сергія Рахманінова; «Катерини» Миколи Аркаса; «Запорожця за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; «Наталки Полтавки» Миколи Лисенка та інших.

Значними подіями у творчому житті Леоніда Бутенка стали перші прочитання творів сучасних композиторів України та близького зарубіжжя. Серед них – «Кирило Кожум’яка» Євгена Юцевича (1982); «Всього один день» Марка Кармінського (1987); «Маскарад» Арама Хачатуряна (1982); «Вій» Віталія Губаренка (1984); «Вірне кохання» Левка Колодуба, «Війна і мир» В’ячеслава Овчинникова (1987), а також постановки української класики: «Пан Коцький» Миколи Лисенка та «Барвінок» Віталія Филіпенка.

З трупою театру головний хормейстер гастролював у шістнадцяти країнах світу: Англії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Греції, Іспанії, Італії, Ірландії, Лівані, Молдові, Португалії, Росії, Румунії, Швейцарії та на Кіпрі.

Багато разів Леонід Бутенко був головним хормейстером республіканського фестивалю мистецтв «Біла акація», численних тематичних концертів.

Нині випускники професора Леоніда Бутенка успішно працюють в Україні та за кордоном. Серед них – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Л. Гарбуз, Р. Вереніна, Л. Кушнерук, І. Гриценко.

Леонід Бутенко – автор наукових праць, статей, монографій в галузі хорового мистецтва (всього близько сорока), одноосібний автор учбового посібника для вищих навчальних закладів «Оперно-хорове виконавство», член спеціалізованої ради Одеської Національної музичної академії імені Антоніни Нежданової по захисту дисертацій на отримання вченого ступеня кандидата мистецтвознавства, кандидата мистецтвознавства, член Національної спілки театральних діячів України.  

Архів