ГоловнаНовиниНовини за Вересень 2013Трупа Одеського театру опери та балету поповнилася видатним солістом-тенором

10 Вер.

Трупа Одеського театру опери та балету поповнилася видатним солістом-тенором

З нинішнього, 204-го, сезону до оперної трупи Одеського Національного академічного театру опери та балету на постійній основі запрошено тенора Костянтина Андреєва. Донині він був солістом Королівського театру Мадрида.

Одесситам – шанувальникам опери співак знайомий як учасник I та II Міжнародних фестивалів мистецтв в Одеській опері. Обидва рази він виступив на заключних гала-концертах «Одеські зірки світової оперної сцени», а цього року також виконав партію Калафа в опері «Турандот» Джакомо Пуччіні (Турандот – солістка опери театру Ковент Гарден Анна Шафажінська, диригент – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле, режисер-постановник – Крістіан фон Гьотц, Німеччина).

Зараз Костянтин Андреєв готується до прем'єри опери «Пікова дама» Петра Чайковського (диригент-постановник – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле, режисер-постановник – народний артист Росії Олександр Тітель), де виконає партію Германа. У поточному репертуарі театру співак також виконуватиме партії Калафа («Турандот» Джакомо Пуччіні), Каварадоссі («Тоска» Джакомо Пуччіні), Рудольфа («Богема» Джакомо Пуччіні), Радамеса («Аїда» Джузеппе Верді) та інші.

У ці дні в якості соліста Одеського Національного академічного театру опери та балету Костянтин Андреєв бере участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Марія Бієшу запрошує» (6 – 15 вересня, Кишинів). На цей же форум запрошено головного диригента нашого театру, народного артиста Республіки Молдова Олександру Самоїле.

Біографічна довідка.

Костянтин Андреєв – лауреат III премії Міжнародного конкурсу вокалістів пам'яті Сергія Зіміна (Москва, 1996 рік); володар призу за кращу інтерпретацію російської музики на Міжнародному конкурсі вокалістів Франсіско Віньяса (Барселона, 1997 рік); першого призу на конкурсі вокалістів, що проводиться Фондом Герреро (Мадрид, 2000 рік); III премії та спеціального призу за виконання сарсуели на Міжнародному оперному конкурсі Пласідо Домінго Operalia (Лос-Анжелес, 2000 рік); першого місця на Міжнародному вокальному конкурсі Франсіско Алонсо (Мадрид, 2001 рік).

Закінчив Одеську консерваторію (нині – Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової (клас народного артиста УРСР Миколи Огренича). Дебютував в Одеському театрі опери та балету в опері «Алеко» Сергія Рахманінова. З 1995-го по 1997 рік працював солістом московського театрі «Нова Опера».

Після участі в конкурсі Франсіско Віньяса отримав стипендію вокальної академії міста Кальї (Італія) та продовжив вокальну освіту з маестро Маріо Мелані.

Виконав партії:

 • Рудольфа (опера «Луїза Міллер» Джузеппе Верді);
 • Дона Карлоса (однойменна опера Джузеппе Верді);
 • Радамеса (опера «Аїда» Джузеппе Верді);
 • Вінсена (опера « Мірей» Шарля Гуно);
 • Фауста (однойменна опера Шарля Гуно);
 • Рудольфа (опера «Богема» Джакомо Пуччіні);
 • Пінкертона (опера «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні);
 • Калафа (опери «Турандот» Джакомо Пуччіні та «Турандот» Ферруччо Бузоні);
 • Вертера (однойменна опера Жюля Массне);
 • Ніціаса (опера «Таїс» Жюля Массне);
 • Дона Хозе (опера «Кармен» Жоржа Бізе);
 • інші партії та номери.

На запрошення Пласідо Домінго двічі брав участь у концертах, організованих цим всесвітньо відомими тенором у Вашингтоні та Москві. Співпрацював з такими диригентами, як Євген Колобов, Рафаель Фрюбек де Бургос, Володимир Співаков, Даніеле Каллегарі, Юджин Кон, Михайло Плетньов, Олександру Самоїле та ін.

Виступав з Національним оркестром Іспанії (Orquesta Nacional de España), державним камерним оркестром «Віртуози Москви», філармонічним оркестром Радіо Франції (Orchestre philharmonique de Radio France) та іншими колективами.

Співав у театрах Лондона, Парижа, Вашингтона, Лозанни, Мадрида, Мельбурна, Москви, Рима, Таллінна, Монпельє, Франкфурта, Ніцци, Нансі, Новосибірська, Вексфорда, Ольборга, Турина, Лейпцига, Барі, Брісбена і ін.  

Архів