ГоловнаНовиниНовини за Жовтень 2013Вистава «Іоланта» 24 жовтня присвячується ювілею соліста опери Володимира Павлова

19 Жовт.

Вистава «Іоланта» 24 жовтня присвячується ювілею соліста опери Володимира Павлова

Виконання опери «Іоланта» Петра Чайковського, яке пройде на сцені Одеського Національного академічного театру опери та балету майбутнього четверга, 24 жовтня, буде присвячено ювілею соліста опери Володимира Павлова (бас). Цього року Володимир Васильович відзначив 55-річчя роботи в театрі. Він – один з найшанованіших і найзнаніших солістів оперної трупи, ветеран сцени.

«Володимир Васильович Павлов – це зразок безвідмовного та високопрофесійного артиста, беззавітно відданий своїй справі майстер і ентузіаст акторського ремесла, яскравий приклад для молодих артистів, у яких він користується величезним авторитетом», – каже художній керівник театру, народний артист України Василь Навротський.

Колектив і керівництво Одеського Національного академічного театру опери та балету щиро вітають Володимира Васильовича Павлова з ювілеєм і бажають йому міцного здоров'я і довгих років!

У майбутній виставі ювіляр виконуватиме партію Бертрана, воротаря королівського замку. Роль його дружини Марти, годувальниці Іоланти, виконає народна артистка України Валентина Васильєва. У партії Іоланти – Юлія Терещук. Також у виставі візьмуть участь: заслужена артистка України Наталія Шевченко та Наталія Каданцева (подруги Іоланти), Сергій Узун (король Рене), Олег Злакоман (Водемон), Володимир Муращенко (мавританський лікар Ебн-Хакім) та Андрій Перфілов (Альмерік, зброєносець короля Рене). Виконавця партії Роберта буде оголошено пізніше.

Диригент – заслужений артист Росії Алєксандр Сотников.

Початок о 18:30.

Біографічна довідка.

Володимир Павлов закінчив вокальне відділення Саратовського музичного училища в 1951 році. Працював у Саратовському (1951 – 1953 роки), Новосибірському (1953 – 1955 роки), Челябінському (1955 – 1958 роки) і Красноярському (1978 – 1989 роки) театрах опери та балету.

Його кар’єра в Одеському Національному академічному театрі опери та балету почалася у 1958 році.

На фото: Володимир Павлов (Лісничий) та Юлія Терещук (Білосніжка). Опера-казка «Білосніжка та сім гномів» Едуарда Колмановського

Виконує партії :

 • Спарафучілле («Ріголетто» Джузеппе Верді);
 • Феррандо («Трубадур» Джузеппе Верді);
 • Фараона («Аїда» Джузеппе Верді);
 • Барона Дюфоля («Травіата» Джузеппе Верді);
 • Варлаама («Борис Годунов» Модеста Мусоргського);
 • Скули («Князь Ігор» Олександра Бородіна);
 • Лісничого («Білосніжка та сім гномів» Едуарда Колмановського);
 • Бартоло («Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні);
 • Виборного (« Наталка-Полтавка» Миколи Лисенка);
 • Імама («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського);
 • інші – всього понад 50 партій.

Співробітничав з такими відомими диригентами, як народний артист УРСР Микола Покровський, народний артист СРСР Ярослав Вощак, народний артист РРФСР Борис Афанасьєв, народний артист України Ярема Скибінський.

Також працював асистентом режисера в операх «Аїда» (постановка 1980 року, режисер Дмитро Смолич) і «Борис Годунов» (на гастролях театру в Бельгії в 1994 році та в Греції в 1995 році).

З трупою Одеського театру соліст виступав на сценах Бельгії, Італії, Греції, Кіпру, Болгарії та ін.  

Архів