ГоловнаНовиниНовини за Листопад 2013В Одеському оперному відзначать 90-річчя балетної трупи

25 Лист.

В Одеському оперному відзначать 90-річчя балетної трупи

Наступної середи, 27 листопада, в Одеському Національному академічному театрі опери та балету розпочнуться заходи, присвячені святкуванню 90-річчя балетної трупи.

Так , 27 листопада о 15:00 в Англійському фойє відкриється фотовиставка «Одеський балет: історія та сучасність». До експозиції увійшли понад сто робіт як з архівів театру , так і сучасних фотографів – Олега Владимирського, Юрія Литвиненка, Кирила Стоянова, Миколи Вдовенка та Тетяни Стрельникової.

Того ж дня буде дано балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса в хореографічній редакції головного балетмейстера театру, заслуженого артиста Росії Юрія Васюченка. Виставу вперше було представлено одеській публіці в 1933 році, а прем'єра нинішньої редакції відбулася в листопаді 2012-го.

У четвер , 28 листопада, глядачі зможуть насолодитися балетом «Таємниця Віденського лісу» на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса, лібрето заслуженого артиста Росії Юрія Васюченка (прем'єра відбулася в грудні 2011 року).

У суботу, 30 листопада, буде дано балет «Лебедине озеро» Петра Чайковського, а в неділю, 1 грудня – гала-концерт, що складається з номерів як класичної , так і сучасної хореографії.

Початок усіх вистав о 18:30.

Історія балетної трупи Одеського театру опери та балету веде початок з 1923 року. Тоді було дано першу виставу, поставлену силами хореографічного колективу, – «Лебедине озеро» Петра Чайковського в хореографії Р. Баланотті. Диригент – М. Крамер. 

Архів