ГоловнаНовиниНовини за Квітень 2014Музей Одеського оперного поповнився новими експонатами

10 Квіт.

Музей Одеського оперного поповнився новими експонатами

Новими експонатами поповнився музей Одеського Національного академічного театру опери та балету. Це пожежний шолом, сокирка і елементи екіпіровки співробітників пожежної охорони театру часів війни.

На сокирці викарбувано: «За збереження будівлі театру опери та балету старшому пожежнику Ільченку В. С. і синові Мишку. Директор Снібровський. 10 квітня 1945 року».

На шоломі білою фарбою написано: «Підлітку пожежної охорони одеського театру Мишку Ільченку в дні оборони Одеси. 10 квітня 1945 року».

Предмети передав в дар музею Михайло Ільченко (на мал. ліворуч – Міша Ільченко в 1943 році).

Також в експозиції представлено вітрини, які присвячені реставрації театру та історії органу. На одній перераховано назви фірм та установ, а також імена тих, хто надав допомогу при відновленні будівлі в 1997 – 2007 роках. На другій демонструються фотографії, що розповідають про історію органу театру, а також наводиться перелік меценатів його капітального ремонту в 2014 році.

З повним списком меценатів можна ознайомитися тут.

Музей Одеського театру опери та балету був створений з ініціативи генерального директора Надії Бабич. Його урочисте відкриття відбулося 2 жовтня 2012 року. Експозиція охоплює період з 1810 року, коли почав працювати перший Міський театр, і закінчується останньою реставрацією, яка завершилася в 2007 році. 

Архів