ГоловнаНовиниНовини за Квітень 2014Виставу «Мадам Батерфляй» буде присвячено ювілею Галини ПОЛІВАНОВОЇ, народної артистки УРСР

23 Квіт.

Виставу «Мадам Батерфляй» буде присвячено ювілею Галини ПОЛІВАНОВОЇ, народної артистки УРСР

Виставу «Мадам Батерфляй», яка пройде на сцені нашого театру 25 квітня, буде присвячено ювілею народної артистки УРСР Галини ПОЛІВАНОВОЇ. Головна партія в цій опері Джакомо Пуччіні стала дебютною у її театральній кар'єрі в 1953 році.

 

Всього в репертуарі Галини Анатоліївни нараховується понад 40-ка провідних партій. Зокрема, леді Макбет в опері «Макбет», Дездемона в «Отелло», Аїда в однойменній опері, Віолетта в «Травіаті» Джузеппе Верді; Марія в «Мазепі», Ліза в «Піковій дамі», Тетяна в «Євгенії Онєгіні» Петра Чайковського та безліч інших. Співачка виступала на оперних сценах Києва, Москви, Мінська, Воронежа, Риги, Кишинева, Казані, Санкт-Петербурга. Багато разів гастролювала в Албанії, Афганістані, Індії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Швейцарії, Франції, Фінляндії.

У 1960 році Галину ПОЛІВАНОВУ було удостоєно звання народної артистки УРСР. З 1976 року очолює кафедру сольного співу Одеської державної консерваторії (зараз – Національна музична академія) ім. Антоніни Нежданової. Серед її учнів – народна артистка України Тетяна АНІСІМОВА (Національна опера України), а також солісти Одеської опери – заслужені артистки України Лариса ЗУЄНКО, Тетяна СПАСЬКА, Наталія ШЕВЧЕНКО, лауреати міжнародних конкурсів Віктор ШЕВЧЕНКО, Наталія ПАВЛЕНКО, Іван ФЛЯК, Наталія КАДАНЦЕВА та інші.

Детальніше про Галину ПОЛІВАНОВУ читайте у статті народного артиста України Василя НАВРОТСЬКОГО

Партію Чіо-Чіо-сан у виставі 25 квітня виконає ще одна учениця Галини Анатоліївни, лауреат міжнародних конкурсів Юлія ТЕРЕЩУК. Це буде дебют молодої співачки в опері «Мадам Батерфляй» на сцені нашого театру.

Партію служниці Сузукі вперше ж виконає солістка опери – лауреат міжнародних конкурсів Катерина ЦИМБАЛЮК.

 

На фото ліворуч - Юлія ТЕРЕЩУК в Прощальному концерті 2012 року. На фото праворуч - Катерина ЦИМБАЛЮК в партії Миловзора («Пікова дама» Петра Чайковського)

У виставі візьмуть участь Олексій РЕПЧИНСЬКИЙ (Пінкертон), Таїсія ШАФРАНСЬКА (Кет), Олександр СТРЮК (Шарплес), Сергій КРАСНИХ (Горо), Олександр ПАТРІК (Комісар). Народний артист України Володимир ТАРАСОВ виконає партію Бонзи, а заслужений артист України Павло ЄРМОЛЕНКО – принца Ямадорі.

За диригентським пультом – головний диригент театру, народний артист Республіки Молдова Олександру САМОЇЛЕ.

Початок вистави о 18:30. 

Архів