ГоловнаНовиниНовини за Листопад 201417 листопада 2014 року, виповнюється 2 роки від дня прем'єри балету «Дон Кіхот» Л. Мінкуса на сцені театру

17 Лист.

17 листопада 2014 року, виповнюється 2 роки від дня прем'єри балету «Дон Кіхот» Л. Мінкуса на сцені театру

Два роки тому - 17 листопада 2012 відбулася прем'єра балету «Дон Кіхот» Л. Мінкуса в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Нову хореографічну редакцію здійснив заслужений артист Росії Юрій Васюченко. Диригент-постановник вистави - Оксана Линів, художник-постановник - заслужений художник України Наталія Бевзенко-Зінкіна.

Головні партії на прем'єрі балету виконали Олена Добрянська (Кітрі) і Дмитро Шарай (Базіль), В'ячеслав Кравченко (Дон Кіхот), Микола Воріводін (Санчо Панса), Тетяна Афанютіна (Вулична танцівниця), Станіслав Скриннік (Еспада), Стелла Чернова (Мерседес) , Оксана Тункевич (Циганка), Катерина Кальченко (Повелителька дріад) та ін.

«Солістка Одеського національного академічного театру опери та балету Олена Добрянська в партії Кітрі вище всіх похвал, тут і діамантова техніка, і жіночність форм, і артистичність, і сяючі очі, наскрізь «прострілюючі» не тільки серця персонажів, але і весь зал. На доброму рівні і партнер Олени Дмитро Шарай (Базіль), і виконавець партії тореадора Еспада Станіслав Скриннік, і Тетяна Афанютіна (вулична танцівниця), та інші солісти, та й кордебалет непоганий, хоча, звичайно, з ним ще працювати і працювати до ідеального результату...» - писала про балет« Дон Кіхот» театральний критик Марія Гудима.

 

На фото: Олена Добрянська, Дмитро Шарай. Прем'єра 17 листопада 2012

Вистава відбулася на сцені театру більше 25 разів. За два роки головні герої балету Кітрі і Базіль у виконанні Мідорі Теради та Койі Окави, Олени Кодратьєвої і В'ячеслава Крутя, заслужених артистів Республіки Молдова Марії Полюдової  та Володимира Статного, Тетяни Афанютіної і Дениса Черняка, Аліни Хілько та Станіслава Скринніка, Наталії Івасенко і Павла Гриця дарували нам нові емоції, щирі переживання і справжні почуття.

Кореспондент "Вечірньої Одеси" Валентина Левчук писала про балет "Дон Кіхот": «Солісти балету, серед яких багато нових облич, тримають гідний рівень. Юність, фізична досконалість,гарна хореографічна техніка, чистенько виконувані складні па радують око. Та й вистава, як відомо, не народжується на перших прем'єрах, йому ще належить пройти шлях сценічного становлення» .

Сподіваємося, що цей шлях балет пройде впевнено, на високому професійному рівні і ще довго буде радувати відвідувачів Одеського театру опери і балету.

Архів