ГоловнаНовиниНовини за Грудень 2015Анонс. Ораторія "Ілія" Ф. Мендельсона

30 Груд.

Анонс. Ораторія "Ілія" Ф. Мендельсона

8 січня, в рамках Різдвяного фестивалю – 2016, до 170-річчя світової прем’єри прозвучить один з кращих творів Фелікса Мендельсона, його «лебедина пісня» – ораторія «Ілія» для солістів, хору і оркестру.


Прем'єра ораторії «Ілія» відбулася в Бірмінгемі в 1846 році. «Ще жодна моя річ, при першому виконанні, не проходила так чудово, не була прийнята з таким ентузіазмом і виконавцями і слухачами, як ця ораторія», – писав Мендельсон своєму братові. Ораторію «Ілія» відрізняє опора на традиції Г. Ф. Генделя і майстерне поліфонічне письмо Й. С. Баха. У той же час музиці притаманний романтичний пафос і щирість почуттів. Герой ораторії – старозавітний пророк Ілія. Він сповіщає людям Божественну волю, позбавляє від стихійних лих, хвороб і смерті, і, згідно з біблійним переказом, живим возноситься на небо.

  • Диригент-постановник – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле
  • Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

У постановці беруть участь: народний артист України Василь Навротський (Пророк Ілія), заслужена артистка України Тетяна Спаська (Єзавель), Юлія Терещук (Вдова), заслужений артист України Владислав Горай (Ахав і Авдій), голоси, ангели – Аліна Ворох, Анастасія Голуб , Катерина Цимбалюк, Марина Годулян, вихованець дитячого хору «Перлини Одеси» Ілля Рибицький (Отрок), хор та оркестр театру. 

Архів