ГоловнаНовиниНовини за Травень 2016Зоряна Кушплер вперше виступить на сцені Одеської опери!

27 Трав.

Зоряна Кушплер вперше виступить на сцені Одеської опери!

28-го травня на сцені Одеського національного академічного театру опери та балету солістка Віденської державної опери Зоряна Кушплер виконає партію Кармен в однойменній опері Ж. Бізе.

 Дійові особи та виконавці 28 травня:

 • Кармен, циганка – солістка Віденської державної опери Зоряна Кушплер
 • Дон Хозе, сержант – Олександр Прокопович 
 • Ескамільо, тореадор – Василь Добровольский 
 • Ремендадо, контрабандист – Андрій Перфілов
 • Данкайро, контрабандист –  Юрій Дудар 
 • Цуніга, капітан –  Сергій Узун,
 • Моралес, сержант – Іван Фляк
 • Мікаела, наречена Хозе – Анастасія Голуб 
 • Фраскіта, циганка – Надія Сичук
 • Мерседес, циганка – заслужена артистка України Віра Ревенко
 • Оркестр, хор, артисти балету та мімансу театра, дитячий хор «Перлини Одеси» (художній керівник – Лариса Гарбуз)

 

Диригент – народний артист Республіки Молдова Олександру Самоїле


Зоряна Кушплер народилася у Львові. Закінчила Київську музичну академію по класу вокалу у свого батька – професора, народного артиста України Ігоря Кушплера. Під час навчання вона дебютувала у Львівському оперному театрі в партіях Розіни («Севільський цирульник» Дж. Россіні) та Маддалени («Ріголетто» Дж. Верді).

З 1998 продовжила своє навчання у Вищій школі музики і театру Гамбурга в класі відомого педагога, професора Юдіт Бекман. Зоряна Кушплер – лауреат міжнародних конкурсів, серед яких - Міжнародний конкурс Баварського радіо і телебачення (ARD, перша премія).

Зоряна Кушплер виступає на кращих оперних сценах світу. У сезоні 2004/2006 співачка була штатною солісткою Бернської державної опери (Швейцарія), де виконала партії: Секста («Юлій Цезар»), Маші («Три Сестри»), маркіза Мелібея («Подорож до Реймса»), Сузукі («Мадам Баттерфляй») і Преціозілли («Сила долі»). Партію Преціозілли вона також виконала в оперних театрах Кельна (Німеччина) та Відня (Віденська державна опера).

Дебютувала в Лондоні в Барбікан Центрі в партії Нерона в опері К. Монтеверді «Коронація Поппеї» під керівництвом Рене Якобса. В рамках Оперного фестивалю в Інсбруку Зоряна Кушплер виконала партію Амінти в опері «Король-пастух» В.А. Моцарта під керівництвом Алессандро де Маркі та партію Аделаїди («Арабелла» Р. Штрауса) в оперному театрі м. Грац. Влітку 2012 р. в рамках фестивалю оперети в Мьорбіше (Австрія) Зоряна Кушплер з великим успіхом виконала партію принца Орловського («Летюча миша» Й. Штрауса).

На сцені віденської Фольксопери співачка регулярно виступає в партіях Кармен, Джульєтти, Магдалени та ін.

У вересні 2012 року відбувся дебют Зоряни Кушплер в США з Клівлендським симфонічним оркестром під орудою Франца Вельзер-Мьоста в симфонії №3 Густава Малера. У лютому 2014 р. співачка дебютувала у відомому нью-йоркському «Карнегі-Холл» в сімфонії №9 Людвіга ван Бетховена з оркестром Віденської філармонії під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста, а також в серпні відбувся дебют Зоряни Кушплер в Королівському Альберт-Холі в опері Р . Штрауса «Електра» з оркестром BBC.

У березні 2007 р. Зоряна Кушплер прийняла запрошення бути штатної солісткою Віденської державної опери, якої вона є донині. За ці роки у Віденській державній опері співачкою були виконані партії Джульєтти («Казки Гофмана» Ж. Оффенбаха), принца Орловського («Летюча миша» Й. Штрауса), Аделаїди («Арабелла» Р. Штрауса), Флосхільди («Золото Рейну»), Швертлейте («Валькірія»), Першої Норни («Загибель богів») Р. Вагнера під керівництвом Франца Вельзер-Мьоста та Крістіана Тілеманна, Марі («Летючий голландець» Р. Вагнера), Поліни, Ольги («Пікова дама», «Євгеній Онєгін» П. Чайковського) і Марцелліни («Весілля Фігаро» В. А. Моцарта) під керівництвом Сейджі Одзава, Фенени («Набукко»Дж. Верді), Преціозілли («Сила долі» Дж. Верді), Сузукі («Мадам Батерфляй» Дж. Пуччіні), Ульріки («Бал-маскарад» Дж. Верді), Магдалени («Нюрнберзькі мейстерзінгери» Р. Вагнера).

 

За підтримки -  

Розміщує - 

 

Архів