ГоловнаНовиниНовини за Червень 2016Мирослав Скорик в Одесі

8 Черв.

Мирослав Скорик в Одесі

Грандіозна музична подія в рамках III міжнародного музичного фестивалю «BLACK SEA MUSIC FEST»

Художній керівник фестивалю - Хобарт Ерл

21 червня, Одеський національний академічний театр опери та балету.

Початок о 19:00

Мирослав Скорик - легендарна постать в Україні. Він - автор опер, балетів, популярних пісень, першого українського твісту "Не топчіть конвалій" і блюз-танго «Намалюй мені ніч». Брав безпосередню участь у створенні культового українського фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова.

Скорик - єдиний в Україні композитор, який пише знакові віолончельні концерти. За Концерт № 1 він був удостоєний Державної премії України ім. Т. Шевченка в 1987 році! Майже через 30 років, 21 червня в Одесі, відбудеться світова прем'єра Другого концерту для віолончелі з оркестром! Для вітчизняної академічної музики - це унікальне явище, адже саме такими масштабними творами представляють українську музику в світі, зокрема Віолончельне виконавське мистецтво!

Світова прем'єра відбудеться в рамках Національного проекту «ТРИ "С"»: Скорик - Cільвестров - Станкович», який, крім Південної Пальміри, вже охопив ряд великих міст України: Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Вінницю та Чернівці в період квітня - червня 2016 року.

21 червня в Одеському оперному театрі твори Мирослава Скорика звучатимуть разом із всесвітньо відомими творами композиторів минулих епох, які за характером і творчим почерком наближені до манери Скорика: це музика видатних французьких композиторів-імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Равеля та американського композитора Джорджа Гершвіна, який ефектно поєднав у своїй творчості високу класику і джаз. Результатом поєднання цих творів в одному концерті стане демонстрація нерозривного зв'язку української та світової культури і велич видатних українських композиторів, сучасниками яких ми є.

Програма:

  • М. Равель. «Болеро» для симфонічного оркестру
  • К. Дебюссі. «Післяполудневий відпочинок фавна» для симфонічного оркестру
  • Дж. Гершвін. «Рапсодія в стилі блюз» для фортепіано з оркестром
  • М. Скорик. «Триптих» на теми з кінофільму «Тіні забутих предків» для симфонічного оркестру
  • М. Скорик-Н. Паганіні. Вибрані каприси з циклу "24 каприси" для симфонічного оркестру
  • М. Скорик. Концерт № 2 для віолончелі з оркестром. СВІТОВА ПРЕМ'ЄРА

У концерті беруть участь:

  • Національний одеський філармонічний оркестр
  • Диригент - народний артист України Хобарт Ерл
  • Солісти: Йожеф Ермінь (фортепіано) та Олександр Пірієв (віолончель)
 

 

Архів