ГоловнаНовиниНовини за Серпень 2019Виставу «Тоска» 25 серпня буде присвячено пам’яті Яреми Скібінського

23 Серп.

Виставу «Тоска» 25 серпня буде присвячено пам’яті Яреми Скібінського

Виставу «Тоска», що буде дано у неділю, 25 серпня, буде присвячено пам’яті колишнього головного диригента Одеської опери Яреми Скібінського.

Ярема Скібінський народився в місті Стрій Львівської області у 1949 році. Закінчив оперно-симфонічний факультет Львівської консерваторії, працював у Львові, Москві та Харкові. Головним диригентом Одеської опери був з 1995 по 2009 роки. Народний артист України помер 28 січня 2009 року на шістдесятому році життя. Музиканта поховано у Стрію.

«Ярема Скібінський – диригент Божою милістю. У цьому складному мистецтві він, мабуть, неповторна індивідуальність. Спокійно сидячи на чолі оркестру, він владно підкоряє його собі, творячи всі інструментальні чудеса. Жодного зайвого руху голови чи лівої руки, яка у нього ніби «мовчить» […]. Але права рука диригента Яреми Скібінського класично прекрасним рухом, немов помах крила білого лебедя, визначає ритм і силу музичної стихії опери, що підпорядковується маестро», – написала театральний критик Олена Маргіна.

Головні партії в виставі 25 серпня виконають лауреати міжнародних конкурсів Ганна Літвінова (Тоска) та Олег Злакоман (Каварадоссі). Глядачі також почують народних артистів України Віктора Мітюшкіна (Скарпіа) та Василя Навротського (Анджелотті), заслуженого артиста України Дмитра Павлюка (Різничий), Сергія Красних (Сполетта), Юрія Дудара (Шароне), Дмитра Себова (Тюремник) та Ірину Репетій (Пастушок).

Вистава пройде під орудою головного диригента театру В'ячеслава Чернухо-Воліча. 

Архів