ГоловнаНовиниНовини за Вересень 2019Прем’єру опери «Трубадур» буде дано цими вихідними

26 Вер.

Прем’єру опери «Трубадур» буде дано цими вихідними

Цими вихідними, 28 та 29 вересня, на сцені театру відбудуться перші покази нової версії опери «Трубадур» Джузеппе Верді. Це буде вже друга після постановки «Лоенгріна» прем’єра 210-го сезону, що розпочався 1 серпня.

Вистава «Трубадур» – ще один приклад плідної творчої співпраці, копродукції міжнародної команди постановників з України, Німеччини та Нідерландів. В поточному році це вже другий спільний проект (першим стала опера Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй», прем’єра якої відбулася в квітні). Художник-сценограф Карел Спангак (Нідерланди) та художниця з костюмів Уллі Кремер (Німеччина) вже познайомилися з театром, працюючи над «Мадам Батерфляй», проте режисер-постановник Тіло Райнхард (Німеччина) проводить репетиції з нашою трупою вперше.

За словами режисера, центральною темою вистави стане помста, на яку герої «заряджені» своїми предками. Але, як підкреслює Тіло Райнхард, є сила, яка долає ненависть, і ця сила – любов.

Прем’єра нової версії «Трубадура» пройде під орудою диригента-постановника Ігоря Чернецького, заслуженого артиста України.

У жовтні артисти театру відправляться з новою виставою на гастролі Бельгією та Нідерландами.

Прем’єра «Трубадура» пройшла в Римі 19 січня 1853 року; у колишній Російський імперії Одеса стала першим містом, де було представлено оперу, – це сталося в 1854-му. Сюжет «Трубадура» запозичено з однойменної п'єси іспанського драматурга Антоніо Гарсія Гутьєрреса, який відобразив реальні історичні події в Іспанії в XV столітті. Джузеппе Верді захопили непримиренна ворожнеча та віддане кохання, гострі контрасти, бурхливі зіткнення ти сильні почуття, що притаманні романтичній драмі. Композитор написав оперу про бунтівний дух свободи, про героїчну боротьбу за свободу особистості, про вічне протистояння свободи та насильства. Сучасники Верді чули в його музиці революційне звучання, а хорові номери стали патріотичними піснями італійців.

Архів