ГоловнаНовиниНовини за Січень 2020Лариса Зуєнко та Василь Добровольський вперше виконають партії в «Євгенії Онєгіні»

23 Січ.

Лариса Зуєнко та Василь Добровольський вперше виконають партії в «Євгенії Онєгіні»

Соліст опери Василь Добровольський дебютує в головній партії в найближчій виставі «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського. А народна артистка України Лариса Зуєнко вперше постане перед глядачами в образі Ларіної.

Лариса Зуєнко в опері «Мадам Баттерфляй» (ліворуч) і Василь Добровольський в «Дон Жуані». Фото Юрія Литвиненка

Василь Добровольський (баритон) є лауреатом Міжнародного конкурсу вокалістів у Ворзелі (Київська область) та Всеукраїнського конкурсу вокалістів у Харкові. Закінчив Одеську державну (нині – національна) музичну академію ім. Антоніни Нежданової по класу сольного співу у 2010 році. В Одеській опері працює з 2009 року. Виконує партії Дон Жуана в однойменній опері Моцарта, князя Єлецького в «Піковій дамі» Чайковського, лорда Енріко в «Лючії ді Ламмермур» Доніцетті, маркіза д'Обиньї в «Травіаті» Верді, Шонара в «Богемі» та Пінга в «Турандот» Пуччіні тощо.

Лариса Зуєнко (сопрано) закінчила Одеську державну консерваторію (нині – Одеська національна музична академія) імені Антоніни Нежданової. В Одеській опері працює з 1988 року. Брала участь у концертах Opera Stars в Торонто, в постановках спектаклів в австрійському Куфштайні, в оперних фестивалях у Львові, в Одесі, в Катарі, Ларнаці та естонському Курессааре. Двічі артистку було запрошено у вистави Opera Bastille в Парижі: 1997 року – у «Травіату» Джузеппе Верді (партія Віолетти) та 2000 року – у «Війну і мир» Сергія Прокоф’єва (партії Наташі Ростової та Дуняші). У 2000 – 2005 роках співпрацювала з компанією Ellen Kent and Opera International, гастролювала в Англії, Шотландії, Ірландії. Викладачка кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової.

Партію Тетяни у виставі 25 січня виконає Юлія Терещук. В інших ролях – заслужені артисти України Владислав Горай (Ленський) і Тетяна Спасська (Нянька), а також Катерина Цимбалюк (Ольга), Віктор Шевченко (Гремін), Сергій Красних (Тріке) та Денис Хотячук (Зарецький).

Вистава вперше пройде під орудою головного диригента театру В'ячеслава Чернухо-Воліча.  

Архів