ГоловнаПресаПреса за Грудень 2013ІА «Укринформ»: Одесити подарували китайцям новорічну казку

12 Груд.

ІА «Укринформ»: Одесити подарували китайцям новорічну казку

Справжню новорічну казку подарували китайським глядачам артисти Одеського національного академічного театру опери і балету, представивши у Пекіні "Лускунчика" Петра Ілліча Чайковського.

На спектаклі, що відкрив 1-й Міжнародний пекінський балетний сезон, у якому всього беруть участь близько 10 країн, побувала кореспондент Укрінформу.

Китайська публіка належним чином оцінила майстерність українських артистів, віддавши належне високому рівню виконавців заголовних ролей - Сергію Доценко (Лускунчик) і Олександрі Воробйовій (Марі), Денису Васильєву (Мишачий король) і Станіславу Скриннику (Дроссельмейер), а також усієї трупи.

"У Пекіні ми виступаємо уперше, а в цілому в Китаї на гастролях другий раз", - розповів кореспонденту головний балетмейстер театру Юрій Васюченко. У 2012 році колектив виступав у ряді міст на сході КНР. Цього разу артистам належить впродовж місяця об'їхати більш як 10 міст і дати понад 30 балетних спектаклів "Лускунчик" і "Лебедине озеро". Місяць тому трупа гастролювала по Іспанії, проте незважаючи на досить щільний гастрольний графік, основну масу часу артисти виступають, по словах Васюченка, все ж удома, в Одесі, при переповнених залах. "Нам надходить дуже багато запрошень, але ми приймаємо далеко не усе", - розповів він.

Сам Юрій Васюченко виступав у Китаї ще в 1989 році, виконуючи головну роль у балеті "Спартак" постановки Большого театру (Москва).

Повністю фоторепортаж дивиться тут