ГоловнаПро театрАрхітектураІнтер’єр

Інтер’єр

Глядацький зал Одеського театру опери й балету декорований в стилі пізнього французького рококо, прикрашений ліпним орнаментом з найтоншою позолотою. Головний мотив орнаменту – мушля у вигляді завитків різної форми. Малюнок орнаменту ніде не повторюється. Скрізь велика кількість мармуру, оксамиту, сяючого кришталю, блискучих дзеркал та позолоти.

Розкішні галереї для прогулянок оточують глядацьку залу. Особливо витончено виконана ліпка в ярусах, бокових вестибулях, та вздовж сходів, що ведуть до лож. Плафон стелі розділений на чотири сегменти-медальйони, які спочатку розписал художник Франц Лефлер (після пожежі 1925-го їх відновив Михайло Зандін). На них зображені сцени з творів Шекспіра «Гамлет», «Сон літньої ночі», «Зимова казка» та «Дванадцята ніч або Як вам завгодно». В центрі розміщена велика люстра, яка вражає великою кількістю та витонченістю ажурних деталей. Перша театральна завіса була розписана теж Францем Лефлером й зображувала сцену зі спектаклю «Руслан і Людмила».

В плані будівля складається з фойє, підковоподібного глядацького залу з галереями (на 1635 місць) і прямокутної сцени, площа якої – 500 метрів квадратних, ар’єрсцени – 200 метрів квадратних. Та підсобних приміщень. Планування залу – радіальне, проходи йдуть з центру по радіусам в різних напрямках. Сходи, направлені до виходу з театру, теж мають яруси. Будівля перекрита системою оцинкованих металічних ферм.

1 2