ГоловнаРепертуарАрхів«Дюймовочка»

«Дюймовочка»

«Дюймовочка»

Музика Юхима Русинова
Балет на дві дії, п’ять картин
Лібрето Ельвіри Караваєвої, Світлани Євтифеєвої за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена

Тривалість спектаклю з урахуванням антракту: 1 година 40 хвилин

Диригенти – Ігор Чернецький, Віталій Ковальчук
Балетмейстери-постановники – Ельвіра Караваєва, Світлана Євтифеєва
Художник-постановник – заслужена художниця України Наталя Бевзенко-Зінкіна
Педагоги-репетитори – заслужена артистка України Сільва Вальтер, Тетяна Бац, Віра Баранова, Світлана Євтифеєва, Володимир Купало, Галина Махиня
Концертмейстери – Тетяна Зубриліна, Ірина Шеремет
Режисер, яка веде спектакль – заслужена працівниця культури України Наталя Григор

У спектаклі беруть участь вихованці Дитячої хореографічної школи Одеси під керівництвом заслуженого працівника культури України, академіка Анатолія Литвиненка, артисти балету та симфонічний оркестр театру

Завідуючий художньо-постановочною частиною – Віктор Янчук
Художник зі світла – В’ячеслав Ушеренко
Начальник машинно-декораційного цеху – Віктор Мелешко
Художники-гримери – Олена Васильчук, Євгенія Галенко


Дія перша

Картина перша «Сад Ларсен»

Далеко-далеко, за високими горами, безкрайніми морями і густими лісами жила-була добра жінка по імені Ларсен. Понад усе на світі вона хотіла мати дітей, але її бажання не збувалось і через те вона дуже сумувала.

Але якось у двір Ларсен зайшли чотири добрих гномики-чарівники, які вирішили їй допомогти. Вони побачили прекрасну квітку, яка росла в її саду, й почали чаклувати над нею. І здійснилось справжнє диво: квітка розкрилась, а на її пелюстках виявилась малесенька дівчинка. Веселі метелики, лицар Жук й срібні бабки прилетіли привітати красуню з днем народження. Несподівано звідкись вискочила й стара противна Жаба, аби подивитись на гарну дівчинку.

Ларсен дуже зраділа, коли у квітці побачила дівчинку і назвала її Дюймовочкою. В сад прийшов принц Ельф і познайомився з дівчинкою. Такої красуні він ще ніде не бачив. Раптом лицар Жук почав проганяти Ельфа, адже йому теж сподобалась Дюймовочка. Розпочалась бійка.

Поки казкові створіння сперечалися між собою, стара Жаба схопила дівчинку кинулась навтіки. Вона вже давно вибирала наречену для свого противного синочка – Принца жаб’ячого царства. Дівчинка дуже сподобалась квакші і та вирішила її викрасти.

Картина друга. «У жаб’ячому царстві»

На троні дрімає Принц Жаба зі своїм жаб’ячим почтом. Поява Дюймовочки викликає метушню в болотяному царстві. Принцу дівчинка сподобалась і він умовляє її вийти за нього заміж. Дюймовочка намагається вирватися і втекти від нього, але жаби перегороджують їй шлях.

Несподівано прилітає лицар Жук. Він звільнює Дюймовочку та пропонує їй руку і серце. Але дівчинка не може забути Ельфа, якого покохала, і відмовляє своєму визволителю. Але Жук довго не сумує. Разом з блакитною Бабкою, якій він уже давно подобається, лицар летить геть.

Дюймовочка залишається одна. Вона спробувала знайти дорогу додому, але заблукала. Тим часом принц Ельф зі своїми друзями скрізь шукає кохану.

Дія друга

Картина третя. «Зима. Поле»

Дюймовочка ледве йде засніженим полем. Їй дуже холодно і тільки думки про принца Ельфа зігрівають серце. З нори виповзає Кріт. Він бачить дівчинку, що замерзає, і пропонує відігрітись у нього в норі. Дюймовочка з радістю погоджується.

Картина четверта. «В норі у Крота»

Кріт дуже заможний та багатий. Працівники-мишеняти цілий день і всю ніч прибирають, шиють і готують своєму господарю. У нього дуже тепло, затишно і чисто. Кріт пропонує Дюймовочці вийти за нього заміж. Вона відмовляється, але той не хоче її слухати і починає готуватись до весілля.

В кутку нори Дюймовочка знаходить голодну хвору ластівку з перев’язаними крильцями. Дівчинка годує і лікує пташку. Вони дуже потоваришували і якось ластівка пропонує Дюймовочці тікати разом. Але тільки пташці вдається вирватися на волю, дівчинку ж зупиняють мишенята.

Принц Ельф і гномики не шкодуючи сил шукають Дюймовочку. Вони зустрічають ластівку і та розповідає їм, де можна знайти Дюймовочку. Всі кидаються на допомогу. У цей час Кріт влаштовує весілля. Дюймовочка зовсім не хоче виходити за нього заміж. Влітає ластівка, за нею Ельф, вбігають гномики. Вони з боєм визволяють Дюймовочку.

Картина п’ята. «Весілля Дюймовочки і принца Ельфа»

Білі голуби повідомляють про весілля принца Ельфа й Дюймовочки. Гноми виконують жартівливий танець, вихваляючись один перед одним. Молодих вітають Ластівка, папуги, Вогняний павич, квіти.

Почет Принца дарує Дюймовочці крильця. Віднині вона може літати разом з ельфами скрізь, де захоче. Друзі обсипають їх квітами і радісна Дюймовочка з ельфами злітає у хмари.
 

 

Дійові особи та склади виконавців

Дюймовочка – Марія Мартинюк, Марія Дяченко, Катерина Максимова
Принц Ельф – Костянтин Майоров (артист балету театру), Василь Інгер, Олександр Биков
Лицар Жук – Лариса Каченюк, Софія Підгірна, Данило Пащук
Ларсен – Марія Сошко, Аліса Бєлкіна, Олена Івашкіна
Ластівка – Аліна Михальчук, Юлія Темченко, Єлизавета Лукашевич
Гноми – Одарка Конопльова, Надія Новикова, Уляна Коханова, Христина Басалова, Катерина Максимова, Софія Полякова, Маргарита Тарахтій
Мама Жаба – Марія Бекерська, Аліса Бєлкіна, Марія Хандусенко
Принц Жаба – Юрій Мазкін, Василь Інгер
Кріт – Юрій Мазкін, Христина Линник
Метелики – Єлизавета Лукашевич, Юлія Темченко, Анастасія Соколик, Ізабелла Стародубцева, Яна Янченко, Анастасія Андрюхіна, Анастасія Дмитрієва, Олена Малюта, Марія Дяченко
Танець сніжинок – Аліна Михальчук, Юлія Темченко, Анастасія Соколик, Алла Дойчева, Марія Немова
Папужки – Алла Дойчева, Олена Малюта, Марія Немова, Анастасія Дмитрієва, Юлія Темченко
Вогняний павич – Анастасія Соколик, Любов Ніколенко, Аліса Бєлкіна
Почет Ельфа – Аліса Петровська, Катерина Токарчук, Єва Токарчук
Маленькі Дюймовочки – Катерина Максимова, Маргарита Тарах тій, Марина Коваленко, Христина Басалова, Катерина Сокіл, Надія Новикова
Квіти і бабки, мишенята й жабенята – учні молодших та старших класів хореографічної школи.
 

Видео

Жовтень, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031