ГоловнаРепертуарАрхів«Летючий голландець»Про оперу

Про оперу

«Летючий Голландець» – одна з перших опер Ріхарда Вагнера. Вона була написана за його власним лібрето та побачила світ у Дрездені в 1843 році.

Існувало безліч варіантів легенди про Летючого Голландця, перш ніж Вагнер кристалізував їх у свою оперу. Вальтер Скотт, будучи дослідником старовини, стверджував, що легенда ця заснована на історичному факті. Один вбивця взяв на борт свого корабля вантаж золота, під час плавання здійнялася буря, і всі порти виявилися закритими для корабля. Цей переказ, а також марновірство моряків, що зустріч з цім кораблем приносить невдачу, з часом обросли барвистими подробицями. Подейкували, що раз на сім років капітан може причалити до берега і залишитися там, допоки не знайде жінку, яка буде віддана йому до самої смерті.

Ідея використати цей сюжет для опери прийшла Вагнеру під час сильного шторму, в який він потрапив під час подорожі зі Східної Пруссії до Англії. Плавання, що зазвичай тривало близько семи днів, на цей раз розтягнулося на три тижні. Вітер прибив судно до скандинавського берега біля одного з рибальських сіл, і вигуки матросів, що звучать в опері, композитор, ймовірно, почув саме там: потрійне відлуння котилося по фіорду від кручі до стрімчака.

Кілька тижнів потому в Парижі, зазнаючи фінансових труднощів, Вагнер приніс лібрето «Летючого Голландця» директору паризької Гранд Опера. «Ми ніколи не будемо виконувати музику якогось невідомого німецького композитора, – сказав той. – Так що не має сенсу і писати її». Але, отримавши п'ятсот франків, Вагнер відправився додому... писати оперу.

Сьогодні «Летючий Голландець» входить до репертуару всіх німецьких, а також багатьох інших оперних театрів світу. 


Видео

    Жовтень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       12345678910111213141516171819202122232425262728293031