ГоловнаРепертуарАрхівМадам Баттерфляй (до 2019)Короткий змістДія друга

Дія друга

Картина перша
Минуло три роки. Чіо-Чіо-сан чекає Пінкертона, який після весілля поїхав в Америку. Кинута чоловіком, ріднею, вона живе в своєму будиночку разом з покоївкою і маленьким сином, про існування якого Пінкертон досі не знає. Сузукі, служниця Чіо-Чіо-сан, молиться, щоб боги допомогли її пані, яка бідує. Сама мадам Батерфляй переконана, що її чоловік повернеться.

З’являється консул Шарплес. Він приніс листа, в якому написано, що Пінкертон одружився в Америці. Але дипломат не зважується причитати фатальні рядки.

Приходить Горо у супроводі принца Ямадори, який хоче одружитись з Чіо-Чіо-сан. Шарплес м’яко радить їй прийняти пропозицію. Але вона показує свого сина, пояснюючи, що його звати Долоре (Страждання), а коли його батько повернеться, ім’я хлопчика зміниться на Джіоя (Радість). Засмучений Шарплес іде, а мадам Батерфляй виганяє свата Горо.

Чути гарматний постріл – це в гавань зайшов американський військовий корабель, на якому служить Пінкертон. Щаслива героїня та її служниця, очікуючи господаря, чоловіка і батька, прикрашають будинок квітами.

Картина друга
Пройшла ніч. Чіо-Чіо-сан не спить, очікуючи чоловіка, але потім виносить хлопчика в другу кімнату і співає йому колискову.

У двері стукають. Зраділа служниця зустрічає Пінкертона, який прийшов у супроводі Шарплеса. Але разом з ними якась незнайома пані. Шарплес розповідає Сузукі правду – це Кет, дружина Пінкертона, який, дізнавшись про сина, хоче забрати його з собою.

Сузукі розповідає офіцеру, як довго чекала його Чіо-Чіо-сан. Її розповідь викликає в американця сильні емоції, він згадує, яким щасливим був у цьому будиночку і, схвильований, йде геть.

Сузукі обіцяє Кет вмовити свою пані віддати сина батькові. В цей момент з’являється Чіо-Чіо-сан. Вона погоджується віддати дитину, якщо батько сам прийде за нею.

Залишившись наодинці з хлопчиком, мадам Батерфляй ніжно пригортає його до грудей, дає іграшки і зав’язує очі. Потім дістає батьків кинджал і йде за ширму. Вдаривши себе кинджалом, вона знаходить сили для того, щоб вийти і ще раз попрощатися з сином. Та коли в кімнату з криком «Батерфляй!» вбігає Пінкертон, Чіо-Чіо-сан помирає. 


Видео

    Грудень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345678910111213141516171819202122232425262728293031