ГоловнаРепертуарБалетиЖизельКороткий змістДія друга

Дія друга

Серед могил сільського кладовища в місячному світлі з’являються примарні віліси. «Одягнені в весільні сукні, увінчані квітами, непереборно прекрасні танцюють віліси при світлі місяця, танцюють тим пристрасніше і швидше, чим більше відчувають, що виділений їм для танцю час закінчується і вони знову мусять зійти в свої холодні, як крига, могили», – Генріх Гейне.

Сюди приходить Ганс. Чути таємничі звуки, спалахують вогники. Наляканий Ганс рятується втечею. На його шляху виростає тінь – то повелителька віліс Мірта.

Віліси ніби купаються в місячному сяйві. За знаком Мірти вони оточують могилу Жізелі, готуючись до зустрічі з новою подругою. З могили піднімається примарна фігура Жізелі.

Чути шум, віліси зникають. На кладовище приходить Альберт, який розшукує могилу коханої. Альберт в глибокій задумі і скорботі. Раптом він помічає фігуру Жізелі. Не ймучи віри очам, він кидається до неї, але видіння щезає, потім зєявляється, далі знову ніби розтає в повітрі.

Альберта починають переслідувати віліси, втягуючи його в танець. Він падає до ніг Мірти, молячи про спасіння, але та невмолима. Прагнучи знищити Альберта, вона намагається затягнути його в танцювальний вир, але з’являється Жізель і починає танцювати замість коханого, аби врятувати того від смерті.

Чутно передзвін годинника. Шість ударів – світанок. Віліси втрачають свою силу і щезають. Зникає і легка тінь Жізелі, але вона завжди житиме в пам’яті Альберта як вічний жаль за втраченим коханням, коханням, яке сильніше смерті.
 


Видео

    Жовтень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       12345678910111213141516171819202122232425262728293031