ГоловнаРепертуарБалетиЛускунчик (Балетна студія С. Антипової)

Лускунчик (Балетна студія С. Антипової)

Лускунчик (Балетна студія С. Антипової)

Петро Чайковський
Балет-феєрія на дві дії
Лібрето Маріуса Петіпа
за мотивами казки Ернста Гофмана «Лускунчик і мишачий король» в редакції Сергія Кочергіна

Тривалість вистави з урахуванням антракту: 1 година 40 хвилин

Хореограф-постановник – Сергій Кочергін
Художник-постановник – Ганна Юрко
Художник з костюмів – Марина Подольська
Художники-декоратори – Федір Кравчик, Сергій Басок
Художній керівник постановки – заслужена артистка України Світлана Антипова

У спектаклі беруть участь вихованці балетної студії заслуженої артистки України Світлани Антипової та артисти балету Одеського Національного академічного театру опери і балету.

Використовується фонограма

Прем’єра відбулася 31 грудня 2012 року. 


Дія перша

Картина перша

Багато років тому напередодні Різдва в маленькому німецькому містечку трапилася дивна історія. 

Іскристий сніг, даруючи святковий настрій усім мешканцям міста, покрив дахи будинків, яскраві вітрини магазинів і крислаті гілки ялинок. В очікуванні новорічного дива жителі поспішали додому з подарунками, накривали святкові столи і з нетерпінням очікували гостей.

У той вечір затишний будиночок сім’ї Штальбаумів наповнився дзвінким сміхом друзів, музикою і танцями. Розкішно вбрана ялинка сяяла вогнями і особливо радувала дітей Штальбаумів - Машу і Фріца.

У розпалі урочистостей з’явився загадковий гість в костюмі чарівника і одним помахом руки оживив іграшки. Підкоряючись Майстру, ляльки почали танцювати. Діти впізнали в незнайомцеві свого хрещеного - лялькових справ майстра Дроссельмейєра.

Маша з радістю отримала подарунок хрещеного – кумедну й недоладну ляльку - Лускунчика. Це не просто лялька, вона зроблена так, що може лущити горіхи. Гра з Лускунчиком все більше захоплювала Машу, їй уже здавалось, що це зовсім не іграшка, в жива людинка, хай і негарна, але з ніжною і прекрасною душею.

Фріц, як і всі хлопчики, почав експериментувати з механізмом ляльки, але в його невмілих руках іграшка, врешті решт, зламалась. Маші стало шкода Лускунчика. Вона поклала ляльку, яка їй сподобалась, спати під ялинкою.

Свято закінчилося. Гості протанцювали останній танець і розійшлися по домівках.

Картина друга

Феї оголосили про настання чарівної різдвяної ночі. Маленькій Маші не спалося. Перемагаючи страх, дівчинка прийшла в кімнату з ялинкою, аби провідати Лускунчика. Заколисана добрими феями, Маша заснула, притискуючи до себе улюблену іграшку.

У сні чи наяву дівчинка побачила, як ялинка почала світитись таємничим світлом, а лялька ожили.

Несподівано з щілин у підлозі з’явилась армія мишей на чолі зі своїм Королем. Ляльок охопили жах і сум’яття. Тільки винахідливість та хоробрість Лускунчика врятували всіх: вишикувавши іграшки, він сміливо повів їх на бій з мишачим військом і отримав перемогу. І раптом з потвори Лускунчик перетворився на прекрасного принца. Він запросив Машу відвідати його країну казок і див.
 

Дія друга

В чарівному танці кружляють легкі сніжинки, встеляючи шлях до палацу солодощів Конфітюренбург пухнастим снігом. Машу і Лускунчика вітають батьки принца – Фея Драже і Зефір, а також мешканці казкової країни – морозиво, цукерки, карамельки та льодяники. Але раптом з’являється Мишачий король, який переслідував закоханих одне в одного Машу і Лускунчика до самого палацу. Принц вступає з ним у поєдинок і перемагає.

Починається свято. Усі щасливі, що підлий Мишачий король переможений. Ялинка спалахнула різнокольоровими вогнями, квіти ожили й почали танцювати. Придворні виконали «смачні» танці: іспанський – «Шоколад», арабський – «Каву», китайський – «Чай» та російський «Медяники». Увесь цукерковий народ на чолі з феєю Драже привітала молодого й молоду – Лускунчика й Машу – з їхнім весіллям і пригостили надзвичайно смачним тортом.
 

Видео

Жовтень, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031