ГоловнаРепертуарБалетиЛускунчик (Балетна студія С. Антипової)Короткий змістДія перша

Дія перша

Картина перша

Багато років тому напередодні Різдва в маленькому німецькому містечку трапилася дивна історія. 

Іскристий сніг, даруючи святковий настрій усім мешканцям міста, покрив дахи будинків, яскраві вітрини магазинів і крислаті гілки ялинок. В очікуванні новорічного дива жителі поспішали додому з подарунками, накривали святкові столи і з нетерпінням очікували гостей.

У той вечір затишний будиночок сім’ї Штальбаумів наповнився дзвінким сміхом друзів, музикою і танцями. Розкішно вбрана ялинка сяяла вогнями і особливо радувала дітей Штальбаумів - Машу і Фріца.

У розпалі урочистостей з’явився загадковий гість в костюмі чарівника і одним помахом руки оживив іграшки. Підкоряючись Майстру, ляльки почали танцювати. Діти впізнали в незнайомцеві свого хрещеного - лялькових справ майстра Дроссельмейєра.

Маша з радістю отримала подарунок хрещеного – кумедну й недоладну ляльку - Лускунчика. Це не просто лялька, вона зроблена так, що може лущити горіхи. Гра з Лускунчиком все більше захоплювала Машу, їй уже здавалось, що це зовсім не іграшка, в жива людинка, хай і негарна, але з ніжною і прекрасною душею.

Фріц, як і всі хлопчики, почав експериментувати з механізмом ляльки, але в його невмілих руках іграшка, врешті решт, зламалась. Маші стало шкода Лускунчика. Вона поклала ляльку, яка їй сподобалась, спати під ялинкою.

Свято закінчилося. Гості протанцювали останній танець і розійшлися по домівках.

Картина друга

Феї оголосили про настання чарівної різдвяної ночі. Маленькій Маші не спалося. Перемагаючи страх, дівчинка прийшла в кімнату з ялинкою, аби провідати Лускунчика. Заколисана добрими феями, Маша заснула, притискуючи до себе улюблену іграшку.

У сні чи наяву дівчинка побачила, як ялинка почала світитись таємничим світлом, а лялька ожили.

Несподівано з щілин у підлозі з’явилась армія мишей на чолі зі своїм Королем. Ляльок охопили жах і сум’яття. Тільки винахідливість та хоробрість Лускунчика врятували всіх: вишикувавши іграшки, він сміливо повів їх на бій з мишачим військом і отримав перемогу. І раптом з потвори Лускунчик перетворився на прекрасного принца. Він запросив Машу відвідати його країну казок і див.
 


Видео

    Грудень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345678910111213141516171819202122232425262728293031