Богема

ГоловнаРепертуарОпериБогема

Богема

Богема

Джакомо Пуччіні
Опера на 2 дії (виконується з одним антрактом)
Лібрето Луїджі Іллікі та Джузеппе Джакози за книгою Анрі Мюрже «Сцени з життя богеми»

Тривалість вистави з антрактом: 2 години 20 хвилин

Диригент-постановник – головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч
Диригент – заслужений артист України Ігор Чернецький
Режисер-постановник – Жан-Франсуа Дхонд
Режисер – Павло Кошка
Художник-сценограф – Марк Спопс
Художниця з костюмів – Ненсі Авондс
Хормейстер-постановник – Валерій Регрут
Хормейстер – Іван Газінський
Художник зі світла – Володимир Перина
Концертмейстери – Лариса Хороленко, Ігор Парада, Вероніка Струк, Ольга Плеханова, Наталя Ізуграфова, Олена Бобович, Галина Сергієва
Режисери, що ведуть виставу – Сергій Красних, Віктор Янчук

 


Про оперу

Джакомо Пуччіні (1858-1924) – італійський композитор, один з найталановитіших представників веризму, реалістичного напрямку в італійській музиці та інших видах мистецтва, який існував наприкінці ХІХ століття. Пуччіні – композитор з витонченим смаком, блискучий майстер інструментовки, який майстерно використовував у своїх партитурах найновіші досягнення тодішнього західноєвропейського симфонізму.

Прем’єра опери «Богема» відбулася 1 лютого 1896 року в Туріні. Лібрето написане за романом французького письменника Анрі Мюрже «Життя богеми». У ньому зображене життя талановитих, але бідних молодих артистів – поетів, художників, музикантів, які проживають в Латинському кварталі Парижа. У 1893 році Луїджі Ілліка й Джузеппе Джакоза почали писати лібрето на основі роману Мюрже. Робота тривала близько двох років. Музика була написана за вісім місяців.

«Богема» – лірична опера, в основу якої закладена особиста драма героїв. Разом з тим в творі широко представлені колоритні картини ексцентричного життя художників, акторів і поетів. Музика в процесі виконання змінюється від темпераментної, жвавої, енергійної – до ніжної і тендітної, драматичної, а в фіналі стає траурно-трагічною.

Дія перша

Події відбуваються в Парижі близько 1830 року, в Святий вечір. На одній мансарді бідують поет Рудольф, художник Марсель, музикант Шонар і філософ Коллен. Однак друзі з гумором ставляться до свого становища. Рудольф, щоб трохи зігрітися в холодній кімнаті, вирішує спалити один зі своїх рукописів.

Приходить Шонар, якому в цей день вдалось роздобути вина, харчів і дров. А господарю кімнати, який прийшов за квартплатою, довелося піти ні з чим – його розіграли і з жартами випровадили.

Друзі Рудольфа йдуть в пивничку «Момус», а він залишається дописувати статтю. До нього приходить сусідка Мімі – попросити вогню для свічки, що потухла. Уже повертаючись додому дівчина помічає, що впустила ключ. Обоє починають шукати його в темряві й признаються один одному в коханні, після чого вирішують приєднатись до друзів Рудольфа в «Момусі».

 

Дія друга

В Латинському кварталі бучно святкують Різдво. В пивничці «Момус» Рудольф знайомить своїх товаришів з Мімі. Увагу присутніх привертає колишня коханка Марселя – Мюзетта і її новий залицяльник, солідний і багатий Альціндор. Марсель ревнує, а Мюзетта випроваджує Альціндора з дорученням, щоб повернутись до молодого коханця. Друзі покидають «Момус», залишивши несплачений рахунок «літньому пану» – Альціндору. Повернувшись і побачивши суму він втрачає рівновагу і падає на стілець.  

Дія третя

Лютневий ранок в невеличкому кабаре на околиці Парижа, де виступає Мюзетта. Марсель фарбує стіни, а Мімі прийшла поскаржитись йому на безпідставні ревнощі Рудольфа, що роблять її життя нестерпним. Раптова поява поета змушує дівчину заховатись. Вона мимоволі підслуховує розмову Рудольфа та Марселя і дізнається про справжню причину поведінки свого коханого: він знає, що Мімі хвора на сухоти й боїться, що не зможе утримувати її.

Кашель видає присутність дівчини. Вони з Рудольфом вирішують залишитися разом до кінця зими. У цей час Марсель в приступі ревнощів свариться з Мюзеттою.
 

Дія четверта

Друзі все в тій же старій мансарді. Як і раніше вони бідують. Як і раніше, їх рятують тільки гумор та молодість. Ні Рудольф, ні Марсель не забули своїх коханих.

Мюзетта приводить важкохвору Мімі: та хоче побачитись з коханим, але не може сама піднятись сходами. Щоб зігріти подругу і викликати до неї лікаря Мюзетта віддає свої сережки, а Коллен – любиме пальто.

Друзі залишають закоханих наодинці і вони згадують дні, проведені разом. Мімі починає задихатись. На крик Рудольфа прибігають усі інші. Заховавши змерзлі руки в теплу муфту, Мімі засинає вічним сном.

Дійові особи і виконавці

МІМІ (сопрано) – Анастасія Голуб, Юлія Терещук, Наталя Степаняк
РУДОЛЬФ, поет (тенор) – заслужений артист України Владислав Горай, Олег Злакоман, Едуард Мартинюк, Павло Смирнов
МЮЗЕТТА (сопрано) – Ганна Бондаренко, Аліна Ворох, Надія Сичук
МАРСЕЛЬ, художник (баритон) – Василь Добровольський, Олексій Жмуденко, Богдан Панченко
ШОНАР, музикант (баритон) – народний артист України Віктор Мітюшкін, Юрій Дудар, Олексій Жмуденко
КОЛЛЕН, філософ (бас) – заслужений артист України Дмитро Павлюк, Сергій Узун, Віктор Шевченко
БЕНУА, домовласник (бас) – народний артист України Василь Навротський, Сергій Узун
АЛЬЦИНДОР – народний артист України Василь Навротський, Сергій Узун
СЕРЖАНТ – Дмитро Себов
ПАРПІНЬЙОЛЬ, продавець іграшок (тенор) – артист хору

Виконавці в найближчій виставі

Видео

Жовтень, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031