Любовний напій

ГоловнаРепертуарОпериЛюбовний напій

Любовний напій

Любовний напій

Гаетано Доніцетті

Любовний напій

Опера на 2 дії

Лібрето Феліче Романі за мотивами лібрето Ежена Скриба до опери «Любовне зілля»

Прем'єра – 26 березень 2016 року

Диригент-постановник – Валерій Регрут

Режисер-постановник – Оксана Тараненко

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Художник-постановник – заслужений художник України Людмила Нагорна

Пластика – Павло Івлюшкін

 


Стислий зміст

Акт  I

Жителі південного курортного містечка насолоджуються приємним літнім днем. Серед них – Неморіно, який мріє відремонтувати фонтан, що давно не працює. Він закоханий в місцеву красуню Адіну. Дівчина захоплена життям кінозірок, селебрітіз і мріє про блискуче майбутнє зірки екрану. Прочитавши в інтернеті легенду про чудесний еліксир кохання королеви Ізольди, Адіна, фліртуючи з Неморіно, натякає, що якщо він знайде еліксир – вона зверне на нього свою увагу.

У місто прибуває «армія» телевізійників на чолі з медіа-магнатом – доктором Дулькамара і Белькоре – популярним телеведучим, про якого мріють усі дівчата містечка. Вони рекламують нову торгову марку – унікальний 

бальзам-еліксир доктора Дулькамари. Технологія продажів відпрацьована до дрібниць. Люди охоче віддають гроші, розкуповуючи розрекламований засіб.

Крім того, телевізійники шукають героїню для участі в реаліті-шоу і, звичайно, вибирають чарівну Адіна. Белькоре несподівано закохується в неї і пропонує одружитися. Телегрупа незадоволена: він працює не за сценарієм і зриває шоу, а жителі міста, співчуваючи закоханому Неморіно, влаштовують бійку.

Неморіно в черговий раз зізнається Адіні в коханні, але вона не звертає на нього увагу. 

Неморіно вірить у всесильність Дулькамара і звертається до нього за допомогою. Закоханому потрібен чарівний напій королеви Ізольди, про який Адіна прочитала в інтернеті. Недовго думаючи, Дулькамара продає хлопцю пляшку «Бордо» і попереджає, що напій почне діяти тільки через добу. Неморіно випиває «еліксир» відразу ж.

Здивована Адіна бачить разючу переміну в докучливому шанувальнику: Неморіно став сміливим, веселим і впевненим в тому, що до ранку вона його обов'язково покохає!

Але ситуація розвивається несподівано. Продюсер Джанетта ставить перед Белькоре умову – або він діє згідно з умовами контракту, або одружується на Адіні. Закоханий Белькоре, порушуючи всі телевізійні правила, наполягає на весіллі з Адіною, а Неморіно благає її почекати хоча б добу. Припускаючи зоряну кар'єру, вона вибирає Белькоре, а Неморіно в відчаї звертається до всесильного доктора.

Акт II

Шоу триває. Під впливом унікального бальзаму-еліксиру маленьке курортне містечко стає світом неону і реклами, а його жителі перетворилися в керований натовп. Адіна та Белькоре готуються до весілля. Неморіно, як і раніше, вірний своїм почуттям, намагається повернути кохану до реального життя. Для цього ему потрібно заробити грошей, і єдиний шанс – шукати удачу на телебаченні.

Дулькамара, розгніваний на Белькоре за порушення умов контракту, вирішує зробити Неморіно новою зіркою реклами. Несподівано Неморіно отримує спадщину. Тепер колишній «простачок» – мрія кожної дівчини.

Дулькамара дуже задоволений, що його план спрацював, а Адіна засмучена, що Неморіно перестав зітхати по ній, і знайшов безліч прихильниць. Щоб повернути увагу Неморіно, Дулькамара радить їй використати бальзам-еліксир. Адіна відмовляється, вона вірить у власні жіночі чари. Дізнавшись від Белькоре, що Неморіно «продався» телевізійникам, вона викуповує його контракт.

Адіна і Неморіно виявилися єдиними жителями містечка, хто встояв перед спокусами віртуального світу реклами і шоу-бізнесу.

Цілюще джерело щирих почуттів – і є справжній любовний напій.

Оксана Тараненко

 

Дійові особи та склад виконавців

 • АДІНА (сопрано) – Аліна Ворох, Анастасія Голуб, Надія Сичук
 • НЕМОРІНО (тенор) – заслужений артист України Владислав Горай, Олег Злакоман, Дмитро Михеєв, Олександр Прокопович
 • БЕЛЬКОРЕ (баритон) – Олексій Грузін, Василь Добровольський, Юрій Дудар, Володимир Муращенко, Богдан Панченко, Олександр Стрюк
 • ДУЛЬКАМАРА (бас) – народний артист України Василь Навротський, Вадим Черніговський, Віктор Шевченко, заслужений артист України Дмитро Павлюк
 • ДЖАННЕТТА (сопрано) – заслужена артистка України Ірина Берлізова, народна артистка України Лариса Зуєнко, заслужена артистка України Тетяна Спаська, Зореслава Долга, Олена Одінокова, Наталія Павленко
Телевізійна група:
 • РЕЖИСЕР – Юрій Рухер
 • ОПЕРАТОРИ – Сергій Зарицький, Всеволод Сазонов, Микола Горобець, Андрій Чугаєвський 
 • ЗВУКОРЕЖИСЕР – Костянтин Трофименко, Андрій Ляшенко
 • АСИСТЕНТ РЕЖИСЕРА – Ольга Гой, Наталія Чечель
 • ГРИМЕР – Вероніка Андріанова, Ніна Шельпякова
Соло в оркестрі:
 • Фагот – Руслан Васильченко, Андрій Наджога
 • Труба – Віталій Пашковський, Віталій Буйницький
 

Виконавці у найближчій виставі

Дійові особи та склад виконавців 1 березня 2020 року: 

 • АДІНА (сопрано) – Надія Сичук
 • НЕМОРІНО (тенор) – Дмитро Михеєв
 • БЕЛЬКОРЕ (баритон) – Василь Добровольський
 • ДУЛЬКАМАРА (бас) – Віктор Шевченко
 • ДЖАННЕТТА (сопрано) – народна артистка України Лариса Зуєнко

ДИРИГЕНТ – Валерій Регрут

Видео