ГоловнаРепертуарОпериОрфей і Еврідіка

Орфей і Еврідіка

Орфей і Еврідіка

Крістоф Віллібальд Глюк
Опера на 3 дії
Лібрето Раньєрі де Кальцабіджі

Тривалість вистави з урахуванням антракту: 2 години

Диригент-постановник – Ігор Чернецький 

Режисер-постановник – Павло Кошка 

Художник-постановник – Петро Богомазов 

Хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Леонід Бутенко

Хореограф-постановник – Олексій Скляренко 


Перша дія

Дія відбувається у майбутньому. На кладовищі, де прощаються з померлою від укусу змії Еврідікою, замість надгробків і могил – світлові кулі: в них заточені душі людей. Орфей здійснює ритуал прощання з коханою і відпускає її душу в світ, де та стане частиною сузір'я Пам'яті.Але він не може змиритися з смертю дружини.
Залишившись наодинці, Орфей звертається до небес з проханням повернути Еврідіку до життя, або ж забрати його. Вісник Амур передає чоловіку волю богів: Орфею дозволено врятувати кохану. Йому потрібно за допомогою окулярів віртуальної реальності потрапити до ірреального світу, де знаходиться його дружина, і вивести її звідти за умови, що ні разу на неї не подивиться.
Він надіває окуляри і опиняється біля входу у Світ Померлих. Увійти в Тартар Орфею заважають злі фурії. Вони намагаються залякати його страшними видіннями. Силою свого мистецтва співакові вдається умовити їх відкрити дорогу до підземного світу. 

Друга дія

В Елізіумі – царстві Блаженних Тіней знаходиться душа Еврідіки, яка сумує за чоловіком. З'являється Орфей, який намагається знайти свою кохану. Одна з Тіней з'єднує їхні руки.
Орфей веде свою дружину до реального світу. Еврідіка нічого не знає про те, що Орфею заборонено дивитися на неї, перш, ніж вони досягнуть його.
З усіх сил він намагається не оглядатися, пам’ятаючи наказ Амура. Еврідіка ж непокоїться: чому Орфей не погляне на неї? Може, розлюбив? Вона дорікає чоловіку.
Закохане серце Орфея не витримує випробування – він знімає окуляри, дивиться на Еврідіку, і в ту ж мить жінка вмирає.
Вони знову опиняються на кладовищі. У розпачі Орфей хоче накласти на себе руки, адже світ без коханої не має сенсу. В останній момент з’являється Амур і єднає їхні серця, повертаючи Еврідіці життя. Але чи в реальності це відбувається? Межа між реальним світом і віртуальним така тонка... Орфей і Еврідіка вічно будуть разом двома променями світла.

 

Дійові особи та виконавці

 • ОРФЕЙ (баритон) – Василь Добровольський, Богдан Панченко
 • ДУША ОРФЕЯ – Юліан Марченко, Сергій Ткачук
 • ЕВРІДІКА (сопрано) – Аліна Другак, Юлія Терещук 
 • АМУР (сопрано) – Аліна Ворох, Надія Сичук
 • ТІНІ – Діана Бегоян, Христина Ветчинкіна, Олена Воронцова, Ксенія Кравченко, Анжеліка Левшина, Вероніка Левшина, Єлизавета Маліна, Анастасія Мартиненко, Ольга Михайліченко, Аліна Полішевська, Вероніка Семчук, Ганна Станкевич, Юлія Шендеровська, Олена Ярчук
 • ФУРІЇ – Микола Воріводін, Павло Гриць, Роман Калін,  Олександр Костенко, Вадим Круссер, Крістіан Нікулиця, Віктор Пелих, Михайло Перфілов, Нікіта Путрін, Владислав Степанов, Лев Тодоревіч, Денис Черняк, Ростислав Янчишен

Соло в оркестрі:

 • Флейта - Павло Котовщиков, Олександр Протас
 • Клавісин - Ольга Плєханова, Ігор Парада

ДИРИГЕНТИ - заслужений артист України Ігор Чернецький, Маргарита Гринивецька

Виконавці в найближчій виставі

Склад виконавців 28 березня 2020 року:
 • ОРФЕЙ (баритон) – Богдан Панченко
 • ДУША ОРФЕЯ – 
 • ЕВРІДІКА (сопрано) – Аліна Другак 
 • АМУР (сопрано) – Аліна Ворох

ДИРИГЕНТ – заслужений артист України Ігор Чернецький

Фотографії прем'єри 10.06.2018

 

 

Видео

Жовтень, 2020

ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031